21-06-2018

Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 17.00

Wystąpią:

Karolina Wróblewska                 Paweł Albiński

KarolinaWroblewskaPaweł Albiński

 

PROGRAM

 

Franz Schubert (1797-1828) – Fantazja f-moll, D940

 

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)

  • Sonata D-dur, K381
  • Allegro
  • Andante
  • Allegro molto

 

Cécile Chaminade (1857-1944)

  • 6 Pièces Romantiques, Op.55
  • Primavera
  • La chaise à porteurs
  • Idylle arabe
  • Serenade d’automne
  • Danse hindoue
  • Rigaudon

 

Georgy Sviridov (1915-1998)

  • Walc z Suity „Snow Storm”

 

Reynaldo Hahn (1874-1947)

  • 3 Préludes sur des airs populaires irlandais
  • The little red lark
  • My love’s an arbutus
  • The willou tree            

24-05-2018

Czwartek, 24 maja 2018, godz. 17.00

Wystąpią:

Mariola Cieniawa i Dorota Imiełowska

 mc imielowska1

 

 

 

PROGRAM

Joaquin Nin –   pieśni hiszpańskie: 

      1.Montanesa

      2 Tonada Murciana

      3 Saeta

      4.Granadina

 

Fryderyk Chopin      –   Walc cis-moll op.64 nr 2

Fritz Kreisler             –   Cierpienia milosne

Gaspar Cassado        –   Requiebros (Zaloty)

Fryderyk Chopin      –   Mazurek op.17 nr 2

Astor Piazzola          – 2 Tanga : Chau Paris , Adios Nonino

 

12-04-2018

Czwartek, 12 kwietnia 2018, godz. 17.00

Wystąpią:

nowak Jan Sedlicky - zdjęcie

ggg Michał

 

PROGRAM

 

Maurice Ravel: Sonata na skrzypce i fortepian G-dur nr 2

Edward Elgar: La capricieuse op. 17

Ján Sedlický – skrzypce i Anna Nowak – Dańda – fortepian

 

Juliusz Zarębski: A travers Pologne op. 23 – fortepian na cztery ręce
Manuel Casares i Michał Dorman – fortepian

13-03-2018

Wtorek, 13 marca 2018, godz. 17.00

Wystąpią:

 

DUET AKORDEONISTÓW

1 2

Rafał Pałacki & Vladyslav Zhovkly

 

PROGRAM

Zbigniew Bargielski (ur. 1937)
Gespräch mit einem Schatten

Marcel Dupré (1886-1971)
Variations sur un vieux Noël en ré mineur (Finał)

Antonio Vivaldi (1678-1741)
Concerto nr 4 f-moll, op. 8, RV 297
z cyklu Cztery pory roku: Zima (część I: Allegro non molto)

Astor Piazzolla (1921-1992)
Oblivion

Gioacchino Rossini (1792-1868)
Uwertura do opery Wilhelm Tell (fragment)

 

Słowo o muzyce:

dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz
Prorektor ds. Dydaktyki i Nauki
Akademia Muzyczna w Krakowie

 

 

 

8-02-2018

Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 17.00

Wystąpią:

 

 

Aleksandra BistaPawelSopel

 

W programie:

   

Paweł Sopel

  1. S. Bach/W. Kempff – Herzlich thut mich verlangen BWV 727
  2. Brahms/F. Busoni – Herzlich thut mich verlangen op. 122

Franz Liszt – II Ballada h-moll

 

Aleksandra Biśta

  1. S. Bach, Fantazja chromatyczna i Fuga d-moll BWV 903

M. Ravel, Valses nobles et sentimentales                                                    

 

 

 

 

11-01-2018

Czwartek, 11 stycznia 2018, godz. 17.00

Wystąpią:

 

Chór Krakowskiej Szkoły Jazzu i  Muzyki Rozrywkowej – nagranie koncertu kolędowego 2014 -  "Kolędowanie ze świętym Janem Pawłem II" – Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach - © TOMASZ KAWKA - www.tomaszkawka.pl/

Chór Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej

 

Tradycyjnie już, w okresie świątecznym, Koncerty Przy Białym Fortepianie organizowane przez Fundację II Katedry Chorób Wewnętrznych CM UJ im. prof. Andrzeja Szczeklika, mają w programie kolędy.11 stycznia wystąpi chór Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, któremu będzie towarzyszył wybitny pianista, kompozytor i aranżer – Adam Niedzielin. Artysta ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Znany jest ze współpracy między innymi z Formacją Nieżywych Schabuff, Grupą Wawele, Pod Budą, Chłopcami z Placu Broni, Big Bandem Zygmunta Kukli, Magdą Steczkowską i Markiem Bałatą.

W programie:

tradycyjne kolędy polskie 
oraz piosenki świąteczne z różnych stron świata                                                          

 

 

 

 

14-12-2017

Czwartek, 14 grudnia 2017, godz. 17.00

Wystąpią:

Zdjęcie Ala Dąbek-001       

Aleksandra Dąbek

Zdjęcie Mateusz Perz-002

Mateusz Perz

 

                                                          

PROGRAM

 

 

Aleksandra Dąbek

Fryderyk Chopin    Polonez fis-moll op. 44

                               Nokturn c-moll op. 48 nr 1

 

 

Mateusz Perz

Fryderyk Chopin   Nokturn fis-moll op.48 nr 2

Manuel de Falla    Fantasia bètica

Ernesto Lecuona y Casado   Malagueña 

9-11-2017

Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 17.00

 

Paulina Rogoz Paweł Albiński

 

Wystąpią:

Paulina Rogóż – sopran

Paweł Albiński – fortepian

 

                                                          

PROGRAM

 

 Władysław Żeleński (1837 – 1921) – Blada róża

                                                           – Czarna sukienka

                                                           – Skonaj ty serce!

 

Stanisław Niewiadomski (1859 – 1936 ) – Dzwony z cyklu „Jaśkowa Dola”

 

Mieczysław Karłowicz  (1876 – 1909) – Z nową wiosną

 

Ignacy Jan Paderewski (1860 – 1941) – Gdy ostatnia róża zwiędła, Op. 7 nr 1

 

Feliks Nowowiejski  (1877 – 1946) – Kołysanka, Op. 59 nr 1

 

Stanisław Moniuszko (1819 – 1872) – Piosnka Broni z opery „Hrabina”

 

Franz Schubert (1797 – 1828) – Auf dem wasser zu singen, D.774

 

Edward Grieg (1843 – 1907) – Solveigs Lied,  Op. 23

 

Sergiej Rachmaninow (1873 – 1943) – Czekam na ciebie (Я ЖДУ ТЕБЯ), Op. 14 nr 1

                                                              – Tak dobrze tu (ЗДЕСЬ ХОРОШО), Op. 21 nr 7

 

Paul Juon ( 1872 – 1940) – La Consolation, Op. 99 nr 3

 

Heitor Villa Lobos ( 1887 – 1959) – Melodia Sentimental, W556

 

12-10-2017

Czwartek, 12 października 2017, godz. 17.00

 

inna

 

 

Wystąpi

INNA TODORIKO
(śpiew, fortepian)

Program:

Bog lychych karaje

Czorni

Mriji

Dim

Porodyla maty syna

Ochi

Spy

Sliozy

08-06-2017

Czwartek, 8 czerwca 2017, godz. 17.00

Michał

 

Wystąpi

MICHAŁ DORMAN

prowadzenie: dr Silvia Bruni

 

PROGRAM:

Ludwig van Beethoven: Sonata D-dur op. 10 nr 3

Johannes Brahms: Wariacje op. 9
Fryderyk Chopin:  Etiuda As-dur op.25 nr 1